Z-KONZEPT VITAMIN C FORTE buffered + bioflavonoide

Z-KONZEPT VITAMIN C FORTE buffered + bioflavonoide

Cena s DPH: 332 Kč

Cena bez DPH: 296 Kč

Sleva 15% (původně: 390 Kč)

Záruka (měsíců): viz. na obalu
Skladem: Ano
Výrobce: Z-KONZEPT NUTRITION
EAN: 4260399642113 Katalog. číslo: 42113
Dotaz k tomuto produktu


VITAMIN C FORTE buffered + bioflavonoidy  120 kapslí

Pufrovaný vitamin C Forte obsahuje 600mg askorbátu sodného s citrusovými bioflavonoidy pro silnou podporu imunitního systému. Askorbát sodný je nekyselá (pufrovaná) forma vitaminu C a jediná forma vitaminu C, kterou tělo dokáže vstřebat až ze 75% ve srovnání s 15-30% běžného vitaminu C. Je pro tělo dostupnější než kyselina askorbová,  je méně agresivní vůči žaludeční sliznici a je stejně prospěšný.
Je vhodný zejména pro osoby, které mají problémy s konzumací kyseliny askorbové a trpí žaludečními problémy způsobenými nadměrnou kyselostí.

Vitamin C v askorbátu sodném je vázán na sodík, minerální sůl, která působí jako pufr a snižuje kyselost. Takto pufrovaný a nekyselý vitamin C usnadňuje vstřebávání v trávicím traktu .

Bioflavonoidy jsou velkou skupinou přírodních sloučenin z rostlin. Pro bioflavonoidy existuje řada vědeckých údajů o příznivém působení na organismus při zánětech, viry, bakterie a plísně, neutralizují karcinogeny a snižují riziko vzniku šedého zákalu a cukrovky. Bioflavonoidy chrání vitamin C před rozkladem, snižují hladinu histaminu, žaludečních vředů a snižují riziko mrtvice. Bioflavonoidy a vitamin C jsou velmi důležité v antioxidačních metabolických procesech.

Vitamin C je jednou z nejdůležitějších živin, nejsilnějším antioxidantem mezi vitaminy a je mimořádně důležitý pro funkci imunitního systému organismu.

Vitamin C přispívá k:

  • energetickému metabolismu
  • normální funkci nervového systému
  • normální funkci imunitního systému
  • regeneraci redukovaných forem vitaminu E
  • tvorbě kolagenu, který je důležitý pro zdravý a mladistvý vzhled kůže, dásní a zubů, snižuje záněty a možnosti vzniku zubního kazu
  • normální funkci chrupavek, kostí, kůže a cév
  • snížení únavy a vyčerpání
  • ochraně buněk před oxidačním stresem

Kromě toho vitamin C zvyšuje vstřebávání železa a je nezbytný pro celkové zdraví organismu .

Citrusové bioflavonoidy obsažené ve vitaminu C Forte výrazně přispívají k využití vitaminu C.

Lidské tělo si vitamín C samo nevytváří, ale musí ho přijímat z potravy. Vzhledem k modernímu životnímu stylu a stravě s nedostatkem živin se jen málokomu podaří získat dostatek vitaminu C, což nás činí náchylnějšími k zánětlivým onemocněním a horšímu celkovému stavu organismu.
Buffered vitamin C Forte, askorbát sodný s citrusovými bioflavonoidy je jednoduchý a praktický způsob, jak dodat tělu dostatečné množství snadno vstřebatelného vitaminu C.

Balení: 120 kapslí

Užití: 1 kapsle denně se sklenicí vody.

Složení: askorbát sodný, rýžová mouka, citrusový extrakt (60 % citrusových bioflavonoidů), hydroxypropylmethylcelulóza (kapsle).

Složení v doporučené denní dávce (= 1 kapsle): Citrusový Bioflavinoid 100 mg, askorbát sodný 500 mg - z toho vitamin C 442 mg (553 % RHP).

*procentní podíl referenčních hodnot příjmu (RHP) (EU) č. 1169/2011.

Rýsování svalů

Být fit a dobře vypadat

Výdrž

Budování svalové hmoty

Zpevněná a ve formě

Snižování hmotnosti