Nalezení správné cesty pro Vás 

Existuje taková věc jako správná dieta a je stejná pro každého? Existuje více doporučení a polopravd než v kterékoliv jiné oblasti, a to ztěžuje výběr té správné cesty pro Vás.

Sacharidy

Spolu s tukem a proteiny jsou sacharidy hlavním zdrojem energie.

Protein je stavebním kamenem pro fyziologické utváření Vašeho těla.

Je ovšem nemožné dát jediné doporučení, protože lidé, jejich denní život a potřeby jsou tak odlišné, že neumožní jeden přístup pro všechny. Existují ale některé základní principy, které lidé mohou použít jako vodítko. Čím více víte o fyziologických vztazích ve vaší dietě, tím lépe budete aplikovat své znalosti na Vaše osobní cíle.

Stravovací zvyky v Evropě

Příliš mnoho stresu a slabá strava – studie provedená německou Sportovní universitou v Kolíně v zastoupení pojišťovací společnosti DKV objasnila, že velká většina lidí má nezdravé stravovací návyky. Přes 50 % nemá vyváženou stravu a je podrobeno nezdravému stresu. Podle telefonického průzkumu provedeného jiným špičkovým institutem méně než 50 % dospělých jí zeleninu denně. Shodují se, že většina dnešních nemocí se zásadně vztahuje ke stravě. To ale znamená, že můžete pozitivně ovlivnit své zdraví optimalizací své stravy.

Vyváženou stravou lze udělat mnoho – od minimalizace rizik nemocí a zranění k podpoření zdravého životního stylu. Kromě toho - když naše tělo není přetíženo cukrem a kaloriemi, cítíme mnohem více energie v našem každodenním životě. Vyvážená strava také pomáhá udržení zdravé hmotnosti a podporuje náš pocit pohody.

Kíčem ke zdravé stravě je správná kombinace potravin se všemi nezbytnými živinami (proteiny, sacharidy a tuky) v poměru, který splňuje Vaše osobní cíle a příjem dostatečného množství životně důležitých látek (vitamíny a minerály).

Budete li se držet středomořské stravy a množstvím čerstvého ovoce, zeleniny, ořechů, luštěnin, ryb, celozrnných produktů a olivového nebo řepkového oleje, pak jste na té správně stopě. Buďte otevřeni novým zážitkům pro Vaše chuťové buňky a vzdejte se špatných stravovacích zvyklostí. V závislosti na Vašich cílech (ztráta hmotnosti, sportovní výkon, nabytí svalů) můžete pak do svého každodenního života zařadit další akce na dlouhodobé bázi..

Dosáhněte svého cíle

Bez ohledu na to, jaký sportovní cíl máte, pokud tomu Vaše strava není šita na míru, můžete dosáhnout pouze krátkodobého úspěchu. Je-li tím cílem štíhlá ladná postava, tvarované svalnaté tělo nebo zlepšení vytrvalosti, vše závisí na Vašich stravovacích zvycích. Doplňkové užívání sportovní výživy může být integrováno do Vaší stravy a poskytne další podporu k dosažení Vašich cílů. Projděte si sortiment výrobků Multipower a podívejte se, jak by Vám mohly pomoci.

Sacharidy

Kromě tuků a proteinů jsou sacharidy hlavním zdrojem energie v naší stravě. Když vezmete v úvahu námahu zahrnutou ve cvičení a sportu, sacharidy tvoří většinu paliva pro svaly.

Protein

Protein je stavebním kamenem pro fyziologickou kompenzaci. Co je správná strava pro Vás? Zde mluvíme o nejdůležitějších aspektech. Náš mozek a nervový systém také spoléhá na přiměřený přísun sacharidů, aby si udržel koncentraci a schopnost reagovat. Sacharidy jsou více obsaženy v rostlinných potravinách jako ovoce, zelenina, chleba a zpracované cereální produkty. Výrobky živočišného původu jako mléko také obsahují sacharidy, avšak ve formě laktózy.

Sacharidy pro soutěžení

Sacharidy jsou skladovány jako glykogen ve svalech a v játrech. Abychom lépe doplnili tuto zásobu, doporučuje se strava založená na sacharidech, zvláště 1 až 2 dny před námahou. Během zátěže velké sacharidové zásoby podporují výkon a zabraňují předčasné únavě. Multipower HIGH ENERGY tyčinky a ISO DRINK jsou dobře snášeny a poskytují rychlou a stálou energii díky správné sacharidové směsi. Perioda přímo po tríéninku by měla být využita k dobití energetických rezerv a k dostavbě svalové tkáně, která byla poškozena během cvičení. Ideální jsou výrobky s kombinací sacharidů a proteinů jako Multipower RE-CHARGE DRINK.

Sacharidy k nárustu svalů

Sacharidy jsou také důležité k výstavbě svalů. Nárůst svalů je možný pouze prostřednictvím hodně zvýšeného a pravidelného zdroje živin a kalorií. Na sacharidy bohaté produkty poskytují účinnou cestu zajištění nezbytného kalorického přebytku cca 500 kcal denně. Sacharidy poskytují nezbytnou energii pro intenzivní trénink – základní předpoklad pro výstavbu svalů. Po tréninku je důležité poskytnout tělu nezbytné živiny, aby vyspravilo všechna mikro—zranění svalové tkáně, která se objevila během tréninku, čímž umožní svalu růst. Kombinace sacharidů s proteiny jako Multipower 55g PROTEIN SHAKE zajišťuje účinný zdroj živin pro svaly. Vyčerpané zdroje energie ve svalech jsou nahrazeny, což podpoří celkovou regeneraci.

Sacharidy pro redukci a udržení hmotnosti

Různé studie ukázaly, že energeticky redukovaná strava s vysoce kvalitním proteinem kombinovaná s cvičením může vést k významné ztrátě hmotnosti a k pozitivním změnám ve tvaru těla. Další studie podpořila dlouhodobý úspěch v redukci a udržení tělesné hmotnosti jestliže glykemický index GI je také nižší. Nízké GI mají vejce, ryby, maso, zelenina, salát, některé ovoce a ořechy. Potraviny takové jako brambory, těstoviny, sladkosti a některé ovocné šťávy mají vysoké GI. Je nejdůležitější zvýšit příjem proteinu, abyste měli zdravější stravu pro „postavu“. Proteinové doplňky jako koktejly jsou ideální, protože mají málo kalorií a obsahují velmi málo tuku.

Protein

Protein je často označován jako stavení kámen života. Proteiny jsou nezbytné živiny s 20 různými aminokyselinami tvořícími jejich základní strukturu.

Protein má cenné fyziologické funkce, které jsou důležité pro Vás fyzický výkon a zdraví. Mezi jiným tvoří základní strukturu svalů, spojovací tkáně, enzymů a hormonů. Také může být použit jako zdroj energie během cvičení. Protože tělo nemůže skladovat protein, stálý přísun proteinů je zásadní. Jak živočišné produkty takové jako maso, ryby a mléčné výrobky tak rostlinné prdukty jako luštěniny nebo výrobky ze sóji mohou být použity jako zdroj proteinů.

Potřebujete více proteinu, abyste ztratili na váze

Protein může být izolován z živočišných a rostlinných potravin např. z mléka nebo ze sóji. Tento protein je dostupný v práškové formě. Chutné koktejly poskytují vysoce kvalitní protein a mají málo tuku a kalorií. Proč má proteinový nápoj význam po cvičení, když chcete shodit kila?

Zvýšením hladiny proteinu ve stravě na 1,5 – 2,0 g na kilogram tělesné váhy a den bude snazší shodit kila. Po cvičení protein pomáhá při tvarování svalu a tedy také spotřeby energie. Také zahání Váš hlad mnohem účinněji než sacharidy nebo tuky, takže snižuje apetit. Aby bylo zajištěno, že není vychýlena kalorická rovnováha, doporučujeme vybírat potraviny pro Váš základní jídelníček s nízkým obsahem tuku a cukru.

Potřebujete více proteinu, abyste vybudovali svaly

Základ pro růst svalů je položen během intenzívního tréninku. Tento cvičební stimul může být ale proměněn v nárůst svalu pouze v případě dostatečného přísunu proteinu. Protein je stavební látkou pro svaly.
Denní příjem proteinu by měl být cca 2 g na kilogram tělesné váhy a den. Je zvláště důležité využít fázi přímo po cvičení, abychom poskytli rychlou podporu stimulu svalového růstu. V tomto případě Multipower práškové proteiny mají výhodu poskytnout živiny tělu velmi rychle. Můžete pít proteinový nápoj přímo po tréninku. Příjem proteinů je důležitý i ve dnech, kdy necvičíte, protože regenerace a růstová fáze pokračují i během odpočinkové periody.

Protein a vytrvalost

Kdokoli, kdo cvičí, aby zlepšil vytrvalost, potřebuje dobrý zdroj aminokyselin. Pokud potřeba proteinů není adekvátně kryta stravou, tělo se uchyluje k použití svých vlastních proteinů během jakékoliv fyzické námahy. To může mít negativní vliv na výdrž, vytrvalost a sportovní výkon. Ve stravě vytrvalostních sportovců by mělo množství proteinů tvořit až 15 % celkové potřeby energie. To může být kryto nízko-tučnými mléčnými produkty (jako nízkotučné mléko, tvaroh, netučné sýry), libovým masem a uzeninami, luštěninami a vejci. Zdroj sacharidů a proteinů je zvláště důležitý ve fázi zotavení po soutěži. Doplňky stravy umožňují sportovcům ve všech výkonnostních úrovních optimalizovat svou stravu praktickým, účelným a snadným způsobem přidáním jedné nebo více živin.

Různé proteiny – různý účinek

Protein z mléka (mléčný protein) obsahuje různé proteinové složky, které ovlivňují tělo celou řadou způsobů.
Dvě hlavní skupiny mléčného proteinu tvoří kasein a syrovátkový protein.
Prvním důležitým rysem kaseinu je dlouhý retenční čas v žaludku/intestinálním traktu, kde tvoří pevný gel, který prodlužuje trávení. Tímto způsobem kasein pomáhá sytit Váš hlad, přičemž poskytuje tělu konstantní zdroj aminokyselin po dobu až sedmi hodin.
Syrovátka je zase rychle stravitelný protein (1 hodina) s aminokyselinami, které umožňují účinnou a rychlou regeneraci svalů, zvláště po tréninku.

Rostlinný protein co se týká absorpční rychlosti se pohybuje mezi kaseinem a syrovátkou.
Vaječný protein obsahuje větší množství aminokyselin L-methioninu and L-cysteinu, které hrají zvláštní roli v metabolismu proteinů. Přídavek vaječného proteinu do práškových směsí zlepšuje poměr aminokyselin, protože další proteiny jako sójový, obsahují malé množství těchto dvou aminokyselin.

Rýsování svalů

Být fit a dobře vypadat

Výdrž

Budování svalové hmoty

Zpevněná a ve formě

Snižování hmotnosti