Výroba a vývoj na jednom místě 

V Multipoweru si chceme být jistí, že naše výrobky mají tu nejvyšší kvalitu. Z tohoto důvodu naše výrobní závody jsou umístěny blízko našeho výzkumného a vývojového oddělení R&D v sídle společnosti v Hamburgu. Toto důležité spojení mezi vývojem produktu a výrobou nám umožňuje mít úplnou kontrolu nad celým procesem výroby.

Je jasné, že pokud jde o doplňky stravy, zajištění kvality je velmi důležité. Pečlivý výběr surovin a stálá kontrola kvality našich finálních výrobků jsou nepochybně integrální součástí našeho výrobního procesu. Kvalita našich receptur je zajištěna naším vlastním oddělením výzkumu a vývoje v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky.

Inovace ve výrobě
Dokonce i naši zakladatelé před více než 30 lety v suterénu při výrobě první Multipower receptury na přestavěné míchačce už rozpoznali, že inovativní výrobky potřebují investice do znalostí a technologie. Naše výrobní závody v Německu mají proto velmi moderní vybavení a byly vybudovány s cílem neustále zlepšovat naše výrobky.

Řízení kvality
Kontrola kvality je klíčovou součástí výroby na všech úrovních tohoto procesu. Je použita celá řada různých postupů k chemické a mikrobiální kontrole kvality s detekcí cizorodých těles a stálým monitoringem průmyslové hygieny jako standardu. Použité suroviny jsou stejně důkladně zkontrolovány jako vyrobené finální výrobky a konečná balení.

Chcete znát všechny detaily?
Je nám potěšením! Máme certifikaci podle DIN ISO 9001:2008, výrobu podle konceptu HACCP a prošli jsme vyšší úrovní mezinárodních potravinářských standardů (IFS).

Vyvíjíme naše vlastní výrobky

Ve výzkumné a vývojové laboratoři Multipoweru pracují výživáři a dietní specialisté společně, aby přivedli na trh ty nejlepší výrobky.

Ariane Matz:

"Naše myšlení je stále stejné – v práci, když pracujeme jako vývojáři nebo v našich soukromých životech -jako sportovci. Jednoduše se chceme stále zlepšovat, jako to dělají naši zákazníci!"

Ariane Matz, vědecká pracovnice v oblasti výživy, Atlantic Multipower

Nové receptury vyvíjí tým na základě nejnovějších vědeckých poznatků, zatímco další jsou optimalizovány nebo musí být adaptovány na nové požadavky. Běžný rozsah je přibližně 400 receptur a dalších 500 je skladováno v archivech.

Klíčové jsou testy

Výzkum a vývoj není jen o inovaci. Celý proces od výběru surovin až k označování výrobků je velmi důležitý. Jednou z nejvýznamnějších součástí celého procesu je testování. Testy pokusné výroby, stability, účinnosti a chuti se provádějí, aby bylo dosaženo nejvyšší kvality pro všechny naše výrobky.

Stálý vývoj

Co se týká surovin a biochemických procesů, podmínky se stále vyvíjejí. Kolem 30 surovin v našich výrobcích nahradíme každý rok a téměř 100 receptur je nově vyvinuto nebo revidováno.

Vnější vlivy

Díky našemu partnerství s vrcholovými sportovci jako je Ben Foden (střední obránce Northampton Saints), Fran Halsall (plavec), Will Clarke (triatlonista) a Olympijské Centrum v Hamburgu získáváme cenný pohled na potřeby a požadavky profesionálních sportovců. To je podstatné pro naši práci a jak zkušenosti sportovců tak nejnovější vědecké poznatky přispívají k inovacím výrobků Atlantic Multipower.

Výpomoc Willa Clarka

Will Clarke, dvojnásobný britský triatlonový šampion a také nositel značky Multipower navštívil Hamburg kvůli mistrovství ITU. Poslali jsme mu pozvání a krátce nato jeden z nejlepších triatlonistů světa přijel. Když byl ve městě, navštívil naše sídlo. Co by mohlo být přijatelnějším dárkem v přípravě na tento triatlon, než vyrobit osobní energetický gel pro našeho špičkového sportovce?

Proto Marc Maile, nápojový technolog – specialista Atlantic Multipower otevřel svou skříňku ingrediencí a spolu míchali ingredience a aromata zcela podle Willovy chuti. Všechno od burákového másla až po banány bylo zařazeno. "Skutečně jsem si užil míchání své vlastní sportovní výživy. A udělal jsem to dobře s příchutěmi! Celý sortiment výrobků pro vytrvalost a suroviny, které Atlantic Multipower používá na mne udělaly dojem."

Následující den nám Will vyjádřil zvláštní poděkování při dosažení fantastického druhého místa.

Rýsování svalů

Být fit a dobře vypadat

Výdrž

Budování svalové hmoty

Zpevněná a ve formě

Snižování hmotnosti